اثرات اسید چرب بر تولید مثل در گاو شیرده

اثرات اسید چرب بر تولید مثل در گاو شیرده: خوب و بد

هلن پتی، دکتر دکتر

مرکز تحقیقات و توسعه کشاورزی و صنایع غذایی کانادا

مقدمه 

اخیرا، استفاده از چربی در تغذیه گاوهای شیری به منظور افزایش انرژی در رژیم غذایی و بهبود تولید مثل مورد توجه قرار گرفته . شناخته شده است که با این روش بالانس انرژی را تحقق بخشیده و به دلیل رشد و تکامل فولیکولیک چرخه تولید مثل را سریع ترطی کرده .  (Grummer and Carroll، ۱۹۹۱)

با این حال  Lucy و همکاران (۱۹۹۲) پیشنهاد کرد که این اسید های چرب است و نه انرژی اضافی که از طریق اسیدهای چرب فراهم می شود و باعث تخریب تخمدان می شود. اخیرا، اطلاعات جدید منتشر شده است که نشان می دهد که نوع اسیدهای چرب رژیم غذایی مهم است زیرا اسیدهای چرب فردی اثر مشابهی بر تولید مثل گاو شیری ندارد.

Fatty Acid Terminology

خانواده های مختلفی از اسیدهای چرب در خوراک وجود دارند از جمله : امگا ۳، امگا ۶، امگا ۷ و امگا ۹ هستند.

اسیدهای چرب امگا ۳ و امگا ۶ ضروری هستند چرا که هر دو برای سلامتی حیاتی هستند اما نمی توانند توسط سلول های بدن حیوان ساخته شوند و بنابراین باید از طریق غذا تامین شود.

اسیدهای چرب امگا ۳ نیز درماهیان آبهای سرد و آب شوربه وفوریافت می شود.

نشان داده شده است که اسیدهای چرب، می توانند در تولید پروژسترون  نقش مهمی ایفا کنند و اثر بارزی برتنظیم چرخه ی فحلی دارد  و همچنین اسیدهای چرب امگا ۳ وامگا۶ بقای ابستنی به ویزه درمراحل اولیه ی ان از طریق  تعادل تنظیم  صحیح هورمون ها افزایش میدهد

پروژسترون نه تنها رحم را برای تخمک گذاری جنین آماده می کند، همچنین قابلیت انقباض لایه های ماهیچه ای را کاهش داده واز انقباضات رحمی جلوگیری می کند که این مورد بحث مهمی در مورد کاهش سقط جنین در اوایل دوران بارداری شده و در حین بارداری باعث نرم شدن بلفت همبند شده که باعث میشود ماهیچه های رحم برای تطابق با جنین در حال رشد انبساط یابد . پتانسیل بهبود تولید مثل گاوهای شیری از طریق دستکاری رژیم غذایی یک مفهوم هیجان انگیز است و باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

استراتژی تغذیه در حقیقت  برای غلظت بیشتر پروژسترون در خون

تحقیقات بیشتری برای تعیین دلایل میزان تخمک گذاری بهتر برای گاوهای تغذیه شده با منبع غنی از اسیدهای چرب امگا ۳ ضروری است. پتانسیل بهبود تولید مثل گاوهای شیری از طریق دستکاری رژیم غذایی یک مفهوم هیجان انگیز است و باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

تشخیص مادر در دوران بارداری لقاح تخمک (اووسیت)در لوله ی رحمی صورت میگیرد

(عملکرد جسم زرد جهت میزان کافی از هورمون پروژسترون برای ادامه ی آبستنی ضروری است

شناخت ونگهداری از بارداری:

به منظور حفظ جسم زرد و حفظ بارداری ، بارداری باید توسط بدن تشخیصداده شود. این بدین معناست که جنین در حال رشد باید از خودش سیگنال خاصی تولید کند تا از لوتئولیز جلوگیری بعمل آید که در غیر این صورت چرخه ی فحلی به پایان می رسد.

نشان داده شده است که جنین اولیه ی گاو از خود پروتئین آبستنی خاصی تولید میکند

توانایی اینترفرون جنینی برای جلوگیری از ترشح رحم است

در این زمان تغذیه نقش مهمی در تنظیم هورمون ها و افزایش و حفظ دوران بارداری دارد

در تئوری، تغذیه اسیدهای چرب امگا ۳، پس از زایمان به دلیل کاهش سنتز پروستاگلاندینهای سری ۲، باعث می شود که تعداد روزهای اول تا آخر افزایش یابد. سنتز پروستاگلاندینهای سری ۲ پس از زایمان برای روشن شدن رحم لازم است، که منجر به بازگشت سیکلایدی طبیعی می شود. از سوی دیگر، تغذیه اسیدهای چرب امگا ۳ مرگ و میر جنین را کاهش می دهد..

بنابراین، تغذیه اسیدهای چرب امگا ۳ باید عملکرد کلی تولید مثل گاوها را در نتیجه بهبودی میزان بارداری، کاهش مرگ و میر جنینی بود

تولید کلی گاوهای شیری یک نیاز خاص برای توسعه استراتژی های مختلف تغذیه ای با توجه به مرحله تولید مثل گاوها وجود دارد. اسیدهای چرب برای تشخیص بهتر مادران (امگا ۳) ضروری است برای کسانی که برای گاوهای ساده تر (امگا ۶) مورد نیاز است. ما باید رژیم های غذایی برای اسیدهای چرب خاص برای عملکرد مطلوب تولید مثل را متعادل کنیم. تنها مشکل این است که اسیدهای چرب اشباع نشده (مانند امگا ۳ و امگا ۶) با میکروب های شکمبه بیو هیدروژنه می شوند و این اسید های چرب باید از شکمبه عبور کنند تا اثر بر روی تولید مثل داشته باشند. بنابراین این اسیدهای چرب باید در مقابل حمله میکروب های شکمبه محافظت شوند و اما باید در روده قابل هضم باشند و این برای روغن های آزاد نیز اهمیت بیشتری دارد.

نتیجه گیری

به طور عملی، می توانیم پنج استراتژی ممکن را برای بهبود تولید مثل گاوهای شیری خلاصه کنیم:

ترشح پروژسترون بیشترکه در نتیجه تأثیر مثبتی بر تشخیص بارداری و میزان بارداری داشته باشد.

تغذیه دانه کتان باعث افزایش غلظت پروژسترون در گاوهای شیری می شود.

تغذیه با اسیدهای چرب امگا ۳ باعث افزایش غلظت پروژسترون می شود.

اسیدهای چرب باعث بهبود بالانس منفی انرژی میشوند که در نتیجه باعث افزایش فعالیت تخمدانها و در نتیجه بروز فحلی میشود.

اسیدهای چرب باعث بهبود تولید هورمونهای استروئیدی در بدن میشوند ؛ خصوصا تولید پروژسترون که باعث ابقاء آبستنی و افزایش طول عمر جسم زرد  بر روی تخمدان می گردند.

اسیدهای چرب باعث تحریک فولیکول سازی چه از نظر تعداد و یا اندازه و یا افزایش رشد فولیکول میشوند.

تغییر دادن روند تولید و آزاد سازی هورمون پی جی اف ۲ آلفا که مسبب تحلیل جسم زرد  میباشد و باعث شروع سیکل جدید فحلی می گردد.